آشنایی با بنیاد نیکوکاری و فرهنگی سیدالشهدا

بنیادنیکوکاری و فرهنگی سیدالشهداء(ع) یک سازمان مردم نهاد و تشکلی مردمی، غیرسیاسی، غیردولتی و غیرانتفاعی(NGO) است که برای کاهش معضلات و نابسامانی های اجتماعی، حمایت و سرپرستی کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست، رسیدگی به امورمعلولان و نیازمندان و فعالیت های علمی، فرهنگی و آموزشی در راستای پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی تأسیس شده است.

این موسسه طی بیش از 12 سال فعالیت با حمایت های بسیار موثر و همه جانبه ی مردم خیر و نوع دوست و حمایت و نظارت سازمان بهزیستی و همکاری آموزش و پرورش، شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان و برخی نهادها و سازمان های دیگر گام های بسیار موثری در انجام رسالت خطیر خود برداشته است. تأسیس مراکز شبانه روزی نگهداری از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست، مرکز توان بخشی روزانه ی معلولان، کتابخانه، مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی و برگزاری صدها کارگاه آموزشی و ... از جمله اقداماتی است که تاکنون به انجام رسیده است.

بسیاری از افراد تحت پوشش این موسسه تا مرحله ی ادامه تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، فراگیری آموزش های فنی و حرفه ای؛ اشتغال و ازدواج و ... مورد حمایت قرار می گیرند و برخی از آنان نیز دارای رتبه های ممتاز در رقابت های علمی، فرهنگی و ورزشی در سطح استان و کشور هستند.

 

 

بنیاد نیکوکاری و فرهنگی سیدالشهداء(ع) در سال 1388 به عنوان یکی از موسسات فعال و موفق در حوزه پیشگیری از اعتیاد در سطح کشور انتخاب و از سوی ریاست محترم جمهوری مورد تقدیر قرار گرفت.

این بنیاد اکنون افتخار دارد به عنوان دبیرخانه ملی ثبت تجارب سازمان های غیردولتی در حوزه کنترل و کاهش تقاضای موادمخدر با همکاری دیگر سازمان های مردم نهاد فعال در سراسر کشور تجربه های گران قدر تلاشگران عرصه ی پیشگیری و درمان اعتیاد را جمع آوری و در اختیار همه ی کسانی قرار دهد که به ایرانی سربلند و عاری از اعتیاد می اندیشند.

به آن امید که توفیق الهی همواره رفیق راهمان باشد.

 

Copyright © Ganjine.org  تمامی حقوق این سایت متعلق به وب سایت گنجینه می باشد.
logo33